Herna Tortuga

Žďár nad Sázavou, Kontakt: Božena Dobiášová, tel.: 566 629 544, mobil: 731 406 472, e-mail: info@ala-gastro.cz

 

Chodíte darovat krev? Ne? Pokud neomdlíváte při pohledu na krev, nemáte se čeho obávat. Darováním krve sice nezbohatnete, ale kdo ví, třeba ji jednou budete potřebovat vy sami. Proč vlastně darovat krev....?

Kvůli penězům?

To rozhodně ne, odběry, na které chodím, jsou bezplatné. Z daňového základu se sice dá odečíst 2000 Kč za odběr. Za jubilejní odběry (10, 20,…) jsou výhody.

Kvůli volnu?

Člověk, který jde darovat krev, má nárok na zotavení a to 24 hodin od odběru. Můžete si tedy např. v pondělí či pátek prodloužit víkend.

Kvůli hubnutí?

Každým odběrem se ochudíte zhruba o 470ml krve, které se Vám, ale velmi rychle navrátí.

Hrdost, dobrý pocit?

Ano, to je ten pravý důvod. 

V čem odběr spočívá a jak probíhá?

Moje zkušenosti jsou z Brna. Objednáte se na konkrétní termín, na tel.: 800 900 097 (volání je bezplatné). Přijdete, dáte bundu do šatny a vyplníte dotazník dárce. Zde je nutné popravdě vyplnit, zda berete léky nebo jste prodělali nějaké onemocnění apod. Poté se jde na odběr vzorku krve, kde Vám bude navíc změřena teplota. Potom se počká na výsledky, s kterými se jde k paní doktorce na měření tlaku. Pokud vše dobře dopadne a paní doktorka nenajde žádný problém, pokračujete dál do místnosti, kde si  můžete dát hrnek čaje a suchý rohlík (doporučuji využít toto malé občerstvení). Po důkladném umytí předloktí se pokračuje na sál. Zde sestřička vezme tu "největší" jehlu jakou mají a zavede ji do ruky. Po dobu odběru, který se pohybuje okolo 6 - ti minut, počítá přístroj přesný objem odebrané krve a čas. Po odběru je potřeba zůstat chvíli v klidu. Občas se stane, že někteří jedinci přecení své síly a "jdou k zemi". V Brně dostanete za odběr 50 Kč stravenku a 2 mince do automatu, kde si můžete koupit pití a nějakou sladkost. Pokud jste pojištěni u Všeobecné zdravotní pojišťovny, dostanete v Bohunické lékárně vitamíny.

Maximální počet odběrů za rok pro muže je 4x a pro dámy 3x.

Závěrem bych chtěl říct, že kdo může, měl by dárcovství zvážit. Nikdy nevíte, komu se vaše krev bude hodit a kdy ji zase budete potřebovat vy… Tomáš. 

Každému, kdo se rozhodl darovat “kapku“ krve, chceme poděkovat a zveme Vás do našeho útulného podniku TORTUGA, který se nachází na sídlišti Vinohrady, Pálavské náměstí 2c, kousek od obchodního domu Albert. Každý dárce, který se prokáže platnou dárcovskou průkazkou, v které bude datum max. 2 dny po odběru, dostane ...

ESPRESSO + BONAQUA ZDARMA

 Mějme stále na vědomí, že i přes veškeré pokroky moderní medicíny je lidská krev stále nenahraditelná.

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies